דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
Skip Navigation LinksTeaching and Learning Center > היחידה להוראה ולמידה > סדנאות > תכנון והוראת סמינר וקורס מתקדם בקבוצה קטנה
תכנון והוראת סמינר וקורס מתקדם בקבוצה קטנה

סמינרים וקורסים מתקדמים נועדו לפתח עצמאות בלמידה בקרב סטודנטים, לעבור בהדרגה להחלפת סמכות הידע הבלעדית של המרצה בלמידת עמיתים ולספק חווית שיא בלמידה. לכן, בסמינרים רבים נדרשים הסטודנטים לנהל חלקים מהסמינר בעצמם באמצעות הצגת מצגות קצרות. אולם בפועל, מצגות הסטודנטים לא תמיד טובות, הסטודנטים שאינם מציגים לא תמיד קוראים ולא תמיד מעורבים. כתוצאה מכך, פעמים רבות הסמינרים לא מצליחים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם.

בסדנה נלמד ונתאמן כיצד לתכנן ולנהל סמינר מוצלח, להשפיע על איכות מצגות הסטודנטים, לייצר "מתח עבודה" לאורך הסמינר, ולרתום את הסטודנטים שאינם מציגים.  

לקראת הסדנה! כל אחד ממשתתפי הסדנה יתבקש להציג מצגת של 5 דקות שבה תוצג משימת הפרזנטציה שניתנת לסטודנטים שלו/ה במסגרת הסמינר. נסו לבנות את ההצגה שלכם כך שתתייחס לנקודות הבאות:

·         נושא הקורס (הסמינר)

·         מטרת משימת ההצגה של הסטודנטים (איזו מיומנות תתפתח אצל הסטודנט/ים המציג/ים והסטודנטים השומעים כתוצאה ממשימה זו, או מדוע משימה זו חשובה?)

·         תיאור מדויק ומפורט של משימת הסטודנט (כלומר, לא רק לכתוב "הסטודנט יציג מאמר מרשימת הקריאה במשך 20 דקות" אלא התיאור יספק לסטודנט מידע כיצד לבנות מצגת טובה, כיצד יתנהל המפגש שבו יציג וכיצד הוא יוערך)

·         מומלץ לכלול דוגמה קצרה (למשל, אם יש לכם מצגת מצוינת של סטודנט מהעבר, ניתן להציג שני שקפים מתוכה שיבהירו מדוע היא מצוינת, הדוגמה יכולה להיות גם מכל מקור אחר).​  

במהלך הסדנה המשתתפים יציגו את המצגות שהכינו (הקפידו על 5 דקות) ויקבלו משוב מן הקבוצה והמנחה. נסו לעשות את המצגת הקצרה רותמת ומלהיבה. תוכלו לכלול תמונות, קטע קצר של וידאו, וכל מקור שתחשבו שיועיל להבהרת המשימה ולרתימה אליה.

כשמכינים מצגת על סמך הנחיות כתובות, במיוחד בסיטואציה חדשה, לעיתים קרובות מתעוררות שאלות (האם זו הכוונה? ). מי שירצה בכך יוכל לשלוח את המצגת שלו למנחת הסדנה עד יומיים לפני הסדנה (בשעה 14:00). כמו כן, משתתפי הסדנה מוזמנים לשלוח למנחת הסדנה את סילבוס הקורס שלהם למייל schodlmichal@gmail.com  ולקבל משוב אישי בכתב על הסילבוס.

 

 

 

 ​​​​

 
 
Powered & Designed by The Athority for Computation, Medical Branch - EKMD